X
Back to the top

#1

Jak długie robię przerwy pomiędzy zabawą?

Długość przerwy zależy w dużej mierze od gości. Przeważnie robię przerwy około 4-6 minut. Zawsze staram się reagować na to co dzieje się na sali. Kiedy goście wracają z papierosa, na jednego czy po prostu złapali chwilę oddechu zaczynam zachęcać do dalszej zabawy. Wiele lat doświadczenia pozwala mi dobrze ocenić sytuację podczas wesela. Uważam, że wesele powinno “iść” swoim tempem i nie poganiam gości, ani nie zanudzam.
Podczas przerwy oczywiście odtwarzana jest muzyka, cicho, tak aby nikomu nie przeszkadzała. Utwory raczej spokojne, jednak w dalszym ciągu coś znanego. Nie jestem zwolennikiem całkowitej ciszy na sali, bo wtedy zatraca się cała atmosfera zabawy, którą tworzyłem przez cały dzień/noc.

#2

Czy piję alkohol podczas imprezy?

Nie piję alkoholu, ponieważ mimo wszystko jestem w pracy. Nie mógłbym sobie pozwolić na różne dziwne sytuacje po spożyciu, o których czasami opowiadają mi klienci podczas spotkania, kiedy to bawili się gdzieś na zabawie. Ponadto uważam, że obsługa nie powinna pić alkoholu i tego będę się trzymał.

#3

Jak prowadzę wesele i co gram?

Często zadawane pytanie na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każde wesele jest inne. Są inni goście, inny klimat i nie można przyjechać na imprezę z gotowym schematem. Na szczęście, dla mnie, w tej branży schematy się nie sprawdzają dlatego ta praca jest dla mnie taka pasjonująca. Organizuję dwa spotkania z przyszłą Parą Młodą, przed weselem. Podczas tych spotkań staram się dowiedzieć jak najwięcej na temat gości, którzy zostali zaproszeni i staramy się razem ustalić pewne ramy muzyczne, które są bardzo ruchome. Często bywa tak, że dostaję informacje o tym, że goście nie lubią disco polo. Na weselu będą rockowcy albo odwrotnie. Zbieram te wszystkie wskazówki, aby w dniu wesela być już w pewnym stopniu ukierunkowanym. Mimo wszystko zawsze reaguję na to co dzieje się na parkiecie. Jest też sporo ciekawych metod na udaną zabawę, których nie chcę zdradzać publicznie, ponieważ jest to mój wypracowany styl prowadzenia imprezy, o którym z chęcią opowiem na spotkaniu.

#4

Jaki posiadam sprzęt?

Zaplecze techniczne, które posiadam to jedynie najwyższej klasy renomowane marki światowe np. Pioneer, Shure, Electro-Voice itp. Sprzęt, który używam daje mi pewność, że nic złego nie wydarzy się podczas zabawy. Wiadomo, że jest to tylko elektronika, aczkolwiek od wielu lat działa wszystko bez zarzutu. Jest to też pewnego rodzaju gwarancja dla moich klientów, że impreza przebiegnie bezproblemowo pod względem technicznym.

#5

Czy posiadam legalną muzykę?

Oczywiście posiadam legalne nośniki oraz jestem aktywnym członkiem klubu płytowego DJ Promotion, który wydaje co miesiąc oryginalne nagrania muzyczne.
Posiadam również licencję na odtwarzanie muzyki w miejscu publicznym. Mam ze sobą na imprezie legitymację na której są moje dane, więc w przypadku kontroli ZAiKS nie ma nigdy problemu.

#6

Czy goście mogą podchodzić podczas wesela i prosić o piosenki oraz dedykacje?

Tak. Zawsze jestem otwarty na wszelkiego rodzaju propozycje muzyczne. Oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Uważam, że wesele jest dla gości i chcę, aby bawili się jak najlepiej. Kiedy dostanę prośbę o dany utwór to zawsze ja ostatecznie podejmuję decyzję czy zagrać daną piosenkę, czy pasuje do wesela czy może nie bardzo. Ewentualnie przekładam ją na odpowiednią chwilę, bo jest wolna, a teraz bawimy się w szybszych rytmach. Dedykacje nigdy nie są u mnie płatne tak więc można śmiało podchodzić.