Przepowiednia

Zabawa polega na tym, że Para Młoda przebija po 5 baloników w kształcie serduszka, w których są karteczki z czynnościami, które Pan Młody lub Pani Młoda będzie wykonywała po ślubie. Na przykład: ja będę wychodzić z kumplami na piwo, ja będę wychodzić do kosmetyczki, ja będę gotować itp.

Test zgodności

Państwo Młodzi siadają na krzesełkach tyłami do siebie. Dostają po 2 karteczki z napisami Ja / Żona / Mąż. Wodzirej zadaje pytania, a Młodzi muszą zgodnie odpowiadać

Cytrynka

Szukamy dwóch ochotników ze strony Pana Młodego i Pani Młodej. Wodzirej zadaje pytanie śmiałkom co chcieliby zaśpiewać dla Młodych. Następnie prowadzący prosi o wybranie cytrynki i położenie jej na języku. Gotowe! Śpiewamy.

Ostateczne rozstrzygnięcie

W tej zabawie ustawiamy Pare na krzesełkach odwróconych do siebie tyłem. Po stronie Pana Młodego sami panowie, a po stronie Pani Młodej same panie. Wodzirej prosi, aby panie zaśpiewały dla Młodej stoo laat. Panowie dla Młodego jakąś piosenkę. Kto głośniej ten wygrywa. Wodzirej ogłasza ostateczne rozstrzygnięcie.

Ubijanie piany kawalerów

Zabawa dla kawalerów. Mianowicie dostają oni miski w których są białka jajka oraz trzepaczki. Muszą utworzyć z tego pianę tak, aby była sztywna i nie wylała się z miski. Duży ubaw mają goście jak i sami uczestnicy zabawy.

Zabawy oczepinowe

Format : CD

Ta część jest w dużej mierze przeznaczona dla Pary Młodej. Trwają one przeważnie około 5 minut i dlatego następują po sobie jedna po drugiej. Taki blok oczepinowy kończymy około 24:45 Wtedy mamy czas na przygotowanie się do podziękowań dla rodziców (chyba, że zostało ustalone inaczej) oraz przeważnie w 99% restauracji o godzinie 1:00 jest kolacja.