Wycieczka do ZOO

W konkurencji biorą udział 2 grupy (Pani Młodej i Pana Młodego), po 7 osób. Do każdej z osób przypisane jest dane imię (lub zwierzę). Kolejno w 1 rzędzie siedzi tata, następnie mama, Witek, Jacek, Zosia, Azor, Słoń. Wodzirej czyta scenkę, w której zawarte są wcześniej wymienione osoby. Zadaniem uczestników jest obiegnięcie dookoła swojej grupy po usłyszeniu osoby, która jest do niej przypisana. Do tej zabawy wymagane jest sporo miejsca. Para Młoda jako jury ocenia która grupa była najlepsza.

Taniec z gwiazdami

Podobnie jak w zabawie taniec z gwiazdami z tą różnicą, że szukamy do zabawy 10-14 panów. Panowie łączą się w pary i muszą zatańczyć ze sobą najlepiej jak potrafią. Sprawa jest o tyle zabawniejsza, że panowie mają za zadanie tańczyć do Walca, Czaczy, Tanga, 1 wolnej, Rock’n’Rolla oraz Country.

Świstaki

Tworzymy dwa zespoły po 5 osób. Drużyny siadają naprzeciwko siebie w 2 rzędach. Zabawa polega na wykonaniu zadania na czas. Pierwszy rząd zjada banana, drugi rząd wypija piwo, trzeci rząd zjada kawałek ciasta, czwarty wypija kieliszek wódki, piąty dmucha balonik aż pęknie. Wygrywa ta drużyna, która najszybciej wykona zadanie.

Tańce z fantami

Do zabawy poszukiwane jest 6 par. Na stop muzyka wydawane jest polecenie, które trzeba wykonać. Panie zakładają krawaty. Panowie przynoszą dla swoich dziewczyn po bananie. Panie obieracie banana, a panowie go zjadają. Panowie przynoszą po malutkim kawałku papieru toaletowego. Dziewczyny dają buziaka Panu Młodemu. Panowie zakładają krawaty.

Marynarki

Wodzirej poszukuje ok. 5 par mieszanych. Konkurencja polega na tym, aby partnerki zdjęły z panów marynarkę, obróciły ją na lewą stronę i założyły z powrotem na panów. Bawimy się do momentu kiedy zostanie na parkiecie 1 para.

Krzesełka

Chyba najbardziej popularna zabawa, nie tylko robiona na weselach. Z uwagi na to, iż każdy zna i z pewnością lubi, proponowana jest na sam początek imprezy. Czasami robiona jest zmodyfikowana z fantami. Na stop muzyka, wodzirej wydaje polecenie. np. przynosimy kamień z dworu itp. Możliwości jest bardzo wiele.

Zabawy weselne

Format : CD

Konkurencje do których jestem zawsze przygotowany nawet jeżeli nie ustalimy czegoś na spotkaniu. Te zabawy najbardziej się sprawdzają na weselach. Staram się ustalać takie zabawy, które nie ośmieszają gości, nie wyciągają nikogo z tłumu oraz nie posiadają żadnych podtekstów seksualnych. Nie ma całowania obcych osób, rozbierania się czy robienia wszelkich niesmacznych rzeczy.