Kółeczko integracyjne

Wodzirej zaprasza wszystkich gości na parkiet i dzieli ich według płci. Goście tworzą dwa kółeczka, jedno wewnętrzne, a drugie na zewnątrz. Panie wewnątrz tańczą w lewą stronę, a panowie w przeciwną. Muzyka gra, na stop goście zatrzymują się. Kółeczka odwracają się do siebie twarzami, podają sobie rękę i wypowiadają swoje imię i panowie proszę panią do tańca. Piosenka trwa ok. 45 sekund. Czynność powtarzamy 3-4 razy w zależności od ilości gości na parkiecie.

Miesiące

Zabawa przy stole, prowadzący zaczyna piosenką A kto się w styczniu urodził… Wszyscy goście śpiewają razem tekst piosenki, który zdecydowanie jest znany. Zabawa polega na powstaniu w miesiącu, w którym urodziliśmy się oraz wypiciu kieliszka wódki. Jeżeli trafimy na miesiąc w którym urodziła się Pani Młoda oraz Pan Młody, wszyscy goście wstają i śpiewają razem Sto lat.

Pociąg

DJ szuka osoby, która poprowadzi pociąg. Przeważnie jest to Pani Młoda lub Pan Młody. Osoba prowadząca pociąg jedzie z wagonikami po całej sali i zabiera wszystkich gości do zabawy. DJ przez mikrofon zachęca do wspólnego śpiewania.

Greg zorba / Kankan

Myślę, że tych dwóch tańców nie trzeba przedstawiać. Kankan dla pań, Greg Zorba dla panów. Kiedy tańczą panie, panowie dopingują i odwrotnie.

Makarena

Zapraszamy wszystkich do wspólnego zatańczenia układu Makareny.

Kaczuszki

Popularna zabawa na weselach.

Belgijka

To od wielu lat wielki niekwestionowany HIT wielu imprez. Niesamowity i bardzo energetyczny taniec do piosenki Belgijskiego zespołu Laïs. Po wytłumaczeniu kroków pary tańczą w rytm muzyki, następnie partnerki przechodzą do przodu, sekwencja ta jest wielokrotnie powtarzana. Proste kroki sprawiają, że belgijka jest bardzo efektowna oraz sprawia niesamowitą radość.

Quiz filmowy

Zabawa najlepiej sprawdza się przy okrągłych stołach, ponieważ jeden stół to jedna grupa. Jednak przy łączonych stołach również można ją wykonać. Wodzirej rozdaje karteczki z numerem grupy. Kolejno odtwarzane są 30 sekundowe utwory z filmów, a zadaniem gości jest odgadnąć jak największą ilość filmów.

Czytanie z ruchu ust

Do tej konkurencji wybieramy chętne 4-5 par. Najlepiej małżeństwa z wieloletnim doświadczeniem, ale nie koniecznie. Pan siada na krzesełku przed panią, zostają mu założone słuchawki na uszy w których gra muzyka. Wodzirej zaś pokazuje pani karteczkę z danym słowem. Zadaniem osoby siedzącej jest odgadnięcie tego słowa z ruchu ust.

Zabawy integracyjne

Format : CD

Zabawy integracyjne prowadzone są przeważnie na początku wesela. Gości weselnych staram się zintegrować maksymalnie do godziny 24. Jak sama nazwa wskazuje, integracja, powinna być przeprowadzana jak najwcześniej, aby goście w późniejszych godzinach bawili się najlepiej jak to możliwe.